עורך דין פינוי בינוי

עורך דין פינוי בינוי

עורך דין פינוי בינוי

פרויקטים של פינוי בינוי הם סוג אחד של התחדשות עירונית שהופכת נפוצה יותר ויותר באזורינו. הם נובעים מהסיבות הברורות למחסור בקרקע ומבנים שנבנו לפני עשרות שנים שאינם עומדים עוד בתקני הבטיחות.

לפרויקטים של התחדשות עירונית ולפרויקטים של פינוי ובנייה יש השפעה משמעותית על בעלי הדירות. הסיבה לכך היא שזה הנכס היקר והחשוב ביותר שלהם. אז כניסה לפרויקט כזה לא הגיוני, אבל דורש אנשי מקצוע מנוסים בתחום זה. בעלי דירות צריכים לשקול עורך דין לפינוי בינוי שייצג אותם נגד הרשויות, היזמים ודיירים אחרים.

לכן, המאמר שלנו יתמקד בחשיבות עורך דין פינוי של עורך דין כדי להגן על בעלי הזכויות ועל כל הצדדים.

מהו תהליך הפינוי בינוי?

פרויקט פינוי דומה לתמ"א 38/2. הריסת מבנים ישנים באה בעקבות בניית מבנים חדשים. הבעלים המקוריים של הבניינים יקבלו יחידות חדשות. הם גם יקבלו יחידות חדשות כי הם יקרים יותר באופן משמעותי מאשר יחידות ישנות. זה יבטיח עמידה בתקנות בטיחות ותקנים.

מאמר זה משתמש בביטוי "יחידות" במקום "דירות". אנשים רבים אינם מבינים שפרויקטים של פינוי בינוי אינם מבוצעים רק בבנייני מגורים אלא גם במתחמי תעשייה תעשייתיים וארוכי טווח. משרדנו הוא אחד המנוסים ביותר בקידום פרויקטים כאלה. פרויקט מסוג זה כולל נטילת מתחמי תעשייה תעשייתיים וארוכי טווח כמו גם בעליהם, תשלום שכר דירה או מקום אחר ובניית מבנים חדשים. מבנים אלה משלבים לעתים קרובות מגורים, מסחר ותעסוקה.

חשוב לזכור שתאמה 38/2 ופרויקטים של פינוי בינוי אינם אותו דבר. עם זאת, ישנם הבדלים רבים. ישנם הבדלים נוספים, מלבד האמור כבר, בין שני הפרויקטים. לדוגמא, תמריצים ליזם הקידום; מגבלת מטר מרובע בכל יחידה קיימת; המספר המינימלי הנדרש לבעלי זכויות לתמיכה בפרויקט וכו'.

מתי כדאי להתקשר לעורך דין לפינוי בינוי?

הכלל הוא שעל בעלי הזכויות לתקשר עם עורך דין בשלבים הראשונים של הפרויקט. זה חל אם היזם בוחר לעשות זאת לפני או אחרי ההחלטה התקבלה. מטרתו העיקרית של עורך דין לבנייה היא לעזור ליזמים פוטנציאליים לנהל משא ומתן, להעריך את יכולתם הכלכלית ולנסח את המסמכים המשפטיים ליצירת החוזה.

לכן, חשוב שבעלי הזכויות יבחרו בעורך הדין שייצג אותם ולא יקבלו הצעה של יזם שהוא ייצג גם את בעל הזכויות. במקרים כאלה, אותו עורך דין עלול לפגוע בבעלי זכויות בגלל אינטרסים מובנים.

אם הבעלים של הזכויות מסתכלים על עורך דין בנייה כדי לעזור להם עם הפינוי שלהם, והם שוקלים לבחור אותו לרוץ למשרד מול יזם, אז הם צריכים לשים לב לזה:

ניסיון בפינוי אתרי בנייה – מדובר בפרויקטים מורכבים וגדולים הכוללים מנגנונים משפטיים רבים. חשוב שתהיה הבנה טובה של המטריה. כי גם עורך דין שמכיר מקרקעין לא יכול להיות מומחה להתחדשות עירונית, חשוב לבחור עורך דין שמתמחה בפינוי בניה.

המלצות – בדיוק כמו כל חוזה אחר עבור כל שירות, כאשר אתם שוכרים את שירותיו של פינוי לפנות, כדאי לשקול את דעתם של לקוחות קודמים של אותו עורך דין, מי הוא ייצג בפרויקטים דומים הבנייה.

תקשורת טובה היא המפתח – פינוי הבנייה יכול לקחת שנים מתחילתו ועד סופו. לכן, חשוב כי היחסים בין עורך הדין, בעלי הזכויות ועורכי הדין שלהם להיות חיובי, אמין, לתקשר ביעילות. עורך דין לבנייה יידרש לייצג בעלי זכויות במשך מספר שנים. זה חיוני כי הצדדים המעורבים " ישדר את אותו גל."

תפקידים של עורך דין פינוי בינוי:

עורך הדין הוא נציג זכויות ומחזיק בתפקידים רבים ושונים. להלן תפקידי המפתח שלו.

איגוד הזכויות ובחירת המחלוקות – מכיוון שפרויקטים של פינוי בינוי יכולים להשפיע על לפחות 24 יחידות (ולעתים קרובות יותר), ישנן זכויות רבות שיש לשלב למטרה אחת. האינטרסים של כל בעלי הזכויות נראים זהים, למרות שהם אולי לא נראים כך.

בחירת ובחינת יזמים. כאמור בתחילתנו, עורך דין לפינוי בניין מסייע לבעלי הזכויות לבחור את היזם ולהעריך את יכולותיו הכלכליות והביצועיות ליצירת פרויקט בהיקף הנדרש. כדי להיות ברור, בעלי הזכות לקבל את ההחלטה הסופית על איזה יזם לבחור.

משא ומתן עם מפתחים וניסוח תיעוד משפטי – תפקידו העיקרי של עורך דין לבנייה הוא לייצג את זכויות היזמים על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר האפשריים עבורם. הם חייבים גם להגן על זכויותיהם. לאחר הסכמים כאלה הושגו והמשא ומתן הושלם, עורך הדין יסייע ביצירת המסמכים המשפטיים. מסמכים אלה יוסתרו ונחתמו על ידי הצדדים.

מה צריך לדעת על עורך דין פינוי בינוי?

תשלום עבור פינוי עלויות הבנייה נעשה על ידי היזם הנבחר. זה כדי לעודד זכויות לקידום פרויקטים כאלה. אם הם היו צריכים להוציא כסף מכיסם, פרויקטים אלה לא היו מקודמים לעתים קרובות. היזם רשאי לשלם את שכר טרחת עורך הדין, אך אין זה הצדקה למחויבותו ומסירותו גם לבעלי הזכויות.

עורכי דין לפינוי בינוי נחוצים למי שבבעלותו זכויות בפרויקטים של פינוי בינוי, בין אם הם בבנייני מגורים או במתחמים תעשייתיים ארוכי טווח. זאת על מנת להבטיח כי זכויותיהם מוגנות. כפי שאתה יכול לראות, החובות והאחריות של עו"ד פינוי בינוי הם עצומים. לכן, חשוב לשקול היטב את הנושאים ואת הדינמיקה בינו לבין בעלי הזכויות.

Share this post